O KURSIE - Innowacja

O KURSIE

Kurs umożliwił uczestnikom zapoznanie się z najnowszą wiedzą, jak przekazywać wiedzę naukową dzieciom ze szkół podstawowych. Oferował odpowiedzi na pytania takie jak: dlaczego nauka jest ważna dla wszystkich, jakie korzyści czerpią dzieci, ucząc się nauki na wczesnym etapie życia, jak uczyć nauki poprzez zabawę, a jednocześnie praktyczne eksperymenty edukacyjne itp.
Ważnym przesłaniem tego kursu było to, że nauka nie powinna być skomplikowanym i trudnym tematem dla dzieci. Nauka może być przedmiotem pobudzającym ciekawość dzieci, kreatywność i krytyczne myślenie. Ale co najważniejsze, nauka jest wokół ciebie i wewnątrz ciebie, a dzieci powinny odkryć to z twoim przewodnictwem i pomocą.
Głównym celem kursu była pomoc nauczycielom w doskonaleniu lekcji nauki, klubu naukowego i / lub projektu naukowego w szkole podstawowej. W trakcie kursu uczestnicy poznali wpływ, jaki mogą mieć na dzieci, ucząc się nauki w zabawny i innowacyjny, a jednocześnie edukacyjny sposób. Nauczyli się, jak pobudzać wyobraźnię dzieci i naturalny dar zadawania pytań, wdrażając naukowy sposób myślenia i metodologię naukową w swojej pracy. Ponieważ naszym celem było również zachęcanie nauczycieli do prowadzenia kół naukowych w ich krajach ojczystych, nauczyciele otrzymali plany lekcji dotyczące kilku tematów do pracy we własnych klubach naukowych.