O KURSIE - Innowacja

O KURSIE

AUDIO-WIDEO
Kurs został stworzony dla nauczycieli zainteresowanych wykorzystaniem materiałów audiowizualnych (w tym robienia filmów) i mediów społecznościowych, a także uczynienia ich lekcji bardziej angażującymi i zachęcającymi do pracy zespołowej. Uczestnicy wzięli udział w wielu praktycznych działaniach.
Kurs wprowadzi techniki tworzenia filmów: od kręcenia i edytowania filmów ze studentami, po adaptację już istniejących zasobów audiowizualnych (filmy i klipy muzyczne, filmy dokumentalne, wiadomości itp.). Wprowadzone zostały również proste rozwiązania internetowe, dzięki którym nauczyciele i uczniowie mogli z łatwością kopiować i podpisywać filmy w różnych językach.
Uczestnicy dowiedzieli się również, jak korzystać z zasobów internetowych i mediów społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, YouTube, aplikacje Google, blogi, Edmodo jako narzędzia edukacyjne.
Pod koniec tego kursu uczestnicy zdobyli więcej wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych, zarządzania cyfrową klasą oraz sposobu pracy z materiałami audiowizualnymi w produktywny i motywujący sposób.